Chmury, serwerownie i centra danych

na-PC_Infra Podczas majowej konferencji Infratech Summit mieliśmy okazję porozmawiać o tym, co jest podstawą sprawnego funkcjonowania wielu firm, a więc o serwerowniach i centrach danych. Zagadnienia, poruszane w trakcie wydarzenia, idealnie wpisywały się w temat przedstawiony przez Piotra Kanię z firmy Apra-Optinet, a więc w koncepcję czwartej rewolucji przemysłowej, która toczy się na naszych oczach, a której sprawne wykorzystanie w przedsiębiorstwie może zdecydować o powodzeniu biznesu. Nawet najnowocześniejsze urządzenia nie poradzą sobie jednak bez jednego: zasilania. O tym, w jaki sposób wyposażyć firmę w najlepszej klasy UPS-y opowiedział Rafał Kryk, przedstawiciel Eaton Electric. Temat energii poruszył również Krzysztof Szczygieł (Polski Instytut Data Center), próbując odpowiedzieć na pytanie, czy efektywność energetyczna to tylko marketing, czy może ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Inne pytanie zadał zaś Daniel Polek-Pawlak (Interia): czy usługi chmurowe mają przewagę nad tradycyjnym hostingiem. O tym, że centra danych to również usługa odzyskiwania awaryjnego (Disaster Recovery as a Service) – mówił zaś Grzegorz Bernatek z firmy Audytel.
Wraz za dynamicznym rozwojem usług cyfrowych nadążać muszą również przepisy i kodeksy, dlatego na wydarzeniu Infratech Summit gościliśmy aż trzech prawników. Konferencję otworzył Maciej Potoczny z Kancelarii Porwisz i Partnerzy, który przybliżył zagadnienia związane z prawnymi stronami usług, świadczonych drogą elektroniczną, również w kontekście przetwarzania danych. Daniel Siciński, przedstawiciel APLaw, opowiedział o najciekawszych orzeczeniach sądowych w sprawach dotyczących dostępu do danych i ich przetwarzania, natomiast Maciej Godyń (Lubasz i Wspólnicy) zreferował słuchaczom najnowsze unijne rozporządzenie – RODO oraz jego konsekwencje dla podmiotów, posiadających serwerownie. Wszystkie prelekcje zostały jak zwykle bardzo wysoko ocenione przez naszych słuchaczy, dlatego mamy nadzieję, że na naszej wrześniowej konferencji o podobnej tematyce – Data Center Trends – będziemy gościć równie liczne grono uczestników.

Dziękujemy za inspirujące wystąpienia wszystkim Prelegentom oraz Sponsorom wydarzenia, a słuchaczom za dużą frekwencję. Przypominamy również, że część prezentacji dostępnych będzie na stronie Infratech Summit w zakładce „Fotorelacja”. Jednocześnie zapraszamy do bezpłatnego udziału w kolejnych konferencjach, które będą miały miejsce już niebawem:
Business Intelligence Trends: 27.06.2017
Banking Tech&Security: 29.06.2017